2023 podsumowanie

Napis "podsumowanie roku 2023" i adres strony

Za mną intensywny i zrównoważony rok. Był czas na pracę i odpoczynek.

W 2023 roku podjęłam decyzję, że nie będę chodziła na żadne warsztaty i szkolenia, odpuszczę sobie procesy rozwojowe! Po dwóch szkołach trenerskich naprawdę tego potrzebowałam. Cóż… cel zrealizowałam w jakichś 85% bo ukończyłam program Dwa Sektory Jedna Wizja PWC i byłam na jednym szkoleniu. Dzięki tej decyzji zyskałam sporo czasu dla siebie i przestrzeń na odpoczynek.

Odpoczynek

Jestem najbardziej wdzięczna za czas, który spędziłam z przyjaciółmi i przyjaciółkami, a czasami sama, na odpoczywaniu. Wciąż się tego uczę, pracuję nad docenianiem lenistwa i bezproduktywności.

Byłam w: Hamburgu, Maladze, Bergamo, Pallma de Mallorca, Berlinie, we Wrocławiu i pod Zieloną Górą. Dla mnie to bardzo dużo! Nigdy nie zmieściłam tylu podróży (choć krótkich) w jednym roku. Otaczają mnie fantastyczni ludzie, w którymi spędzam najlepszy czas i od których uczę się czerpać z życia.

Wendo

Od ukończenia kursu trenerskiego WENDO przeprowadziłam 121 godzin warsztatów tą metodą dla 100 osób. W okolicach listopada przestałam mieć koszmary przed każdym warsztatem i zaczęłam czuć się pewnie jako trenerka samoobrony i asertywności. Wiem, że prowadzimy wartościowe, cholernie potrzebne warsztaty, które polecam każdej z Was! Oto kilka cytatów od osób uczestniczących:

“Dostałam furę konkretnych narzędzi i wiedzy. Wszystko w atmosferze siostrzeństwa i szacunku ❤

“To, że mam prawo do swoich granic i nie muszę się tłumaczyć kiedy je chronię”

“chodzę z większą pewnością siebie ulicą, zwłaszcza w nocy”

“kobiety nie wiedzą jaka drzemie w nich siła, wendo pomaga to odkrywać”

Warsztaty

Prócz WENDO zrealizowałam niemal 100 godzin warsztatów, szkoleń, facylitacji. Najbardziej zapadły mi w pamięć dwa dłuższe procesy.

Ogromnie kibicuję Stowarzyszeniu EZG, z którym miałam przyjemność pracować nad strategią rozwoju. Trzymam kciuki za wszystko co robicie!

Po sąsiedzku, bo kilkanaście minut od mojego domu działa Baza prowadzona przez Fundację Strefa Dorastania. W Bazie pracowałam nad asertywnością, cyklem Kolba, strukturą organizacyjną, zasadami i ścieżką wolontariatu. Ekipa z olbrzymią energią do działania. Z radością obserwuję wyzwanie streetworkera, które właśnie uruchomili! Ta współpraca przyniosła mi mnóstwo satysfakcji.

Praca

Nauczyłam się, że praca nie jest całym moim życiem. Nadal chcę żeby była dla mnie rozwojowa, stawiała przede mną nowe wyzwania, była potrzebna, użyteczna. Wiem już jak NIE chcę pracować. Ile NIE chcę pracować. W jakiej atmosferze NIE chcę pracować.

Uczę się wyczuwać miejsca, które są dobre dla mnie i potrzebują mnie. Po czasie, cieszą mnie wszystkie decyzje związane z pracą w roku 2023 zarówno te, na które miałam wpływ jaki i te podjęte za mnie 🙂

Projekty

W grudniu ogłosiłam ofertę konsultacji wniosków do MKiDN (i nie tylko). Od tego czasu pomogłam w napisaniu 8 wniosków. Niektóre wspierałam krótką konsultacją, inne kilkoma spotkaniami. Umiem i lubię to robić. Więc jeśli potrzebujesz wsparcia w tworzeniu wniosku, daj znać. Mogę zaoferować konsultacje, ale także sesje tutoringowe, podczas których krok po kroku nauczę Cię jak pisać.

Teatr

W 2023 roku nie obejrzałam tylu spektakli co w 2022… ale byłam na cudownym festiwalu PESTKA i marzę, żeby do Jeleniej Góry wpadać częściej. Marzę żeby mieć z czym. Marzę żeby odwiedzać kolejne festiwale. Być uczestniczką bierną i czynną. Marzę sobie o teatrze bo czuję niedosyt po roku 2023.

Z dumą obejrzałam premierę 5 młodych kobiet, z którymi miałam przyjemność kilka razy pracować przy Oknie na teatr. Kolektyw KAIDOZ, kibicuję Wam bardzo. Oglądając zatęskniłam za Oknem, które czasem mi się śni.

Z olbrzymią nostalgią pożegnałam Spis kobiet. Po kilkunastu graniach, we wrześniu, w ramach Kongresu Archiwów Społecznych, zagrałyśmy ostatni raz. To nie koniec przyjaźni i wspólnej pracy, ale koniec pewnej przygody, której będzie mi brakowało.

Podsumowanie podsumowania

Rok 2023 to dla mnie moment przejścia pomiędzy życiowymi etapami. Powolny i łagodny. Czas odzyskiwania balansu, powrotu na terapię, kończenia projektów i współprac. Jednocześnie klarowanie tego, co dalej.

Przeczytałam dużo więcej książek, niż w poprzednich latach, znacznie więcej spałam, zaliczyłam okropną ale potrzebną operację zębów, nauczyłam się sklejać rolki na instagramie, utrzymałam przy życiu 4 kwiatki.

Kibicujesz mi? https://buycoffee.to/izagawecka