Podsumowanie roku

Rok 2022 to dla mnie czas powolnego przestawiania się na tryb “po lockdownie” czyli nauka zwiększonej uważności. Wyraźnie odczułam zmianę w podejściu do szkoleń, warsztatów. Wiele organizacji włączyło tryb “slow”. Dużą wartością okazała się sama możliwość realizacji spotkań, podczas których odświeżaliśmy kontakty ale też byliśmy i byłyśmy bardziej “przy sobie”. Wyraźnie widziałam to w swojej pracy jako facylitatorka i trenerka.

Wiosną, jako koordynatorka rozpoczęłam Akademię Krytycznego Myślenia, w ramach której powstał model edukacyjny, obecnie testowany podczas zajęć z dziećmi w małych miejscowościach. O naszych działaniach napisałam artykuł. W 2023 roku zaproszę Was na premierę modelu i konferencję podsumowującą.

Przez kilka miesięcy facylitowałam Akademię Aktywizmu i Kampaniowania – kurs przygotowujący aktywistów i aktywistki to prowadzenia skutecznych działań. Większość spotkań odbyła się w formule online, ale we wrześniu mogliśmy spotkać się na żywo. Dziękuję Akcji Demokracji, a przede wszystkim Piotrkowi Cykowskiemu za to doświadczenie i świetny czas!

Ukończyłam Akademię Treningu WenDo w Fundacji Autonomia. Po 10 miesiącach wizyt w Krakowie, przeprowadziłam dwudniowy warsztat w duecie z Gabrielą Galdámez Muñoz pod okiem superwizorki Ewy Rutkowskiej. Polecam się jako trenerka samoobrony i asertywności 🙂

Zdjęcie z warsztatów WenDo dla Piwnicy Labiryntu w Lublinie

Przeprowadziłam prawie półroczny proces pracy nad spektaklem Trzy razy Modrzewska. Reżyseria performansu była dla mnie dużym wyzwaniem ze względu na niesprzyjające warunki logistyczne i organizacyjne. Absolutnie zafascynowałam się postacią Krystyny Modrzewskiej. Przeżyłam bardzo dużo dobrego z młodzieżą, która stworzyła ramy pokazu i wypełniła go swoją osobowością. Dziękuję za każdą godzinę warsztatu i olbrzymie zaufanie do moich metod pracy pedagogicznoteatralnej.

Spektakl Trzy razy Modrzewska

Doczekałam się workbooka, przy którym pracowałam jako członkini feministycznego zespołu działającego online. Pod partronatem KASSI rozmawiałyśmy i testowałyśmy praktyki rozwojowe. Efekty procesu możecie obejrzeć tutaj, w przyszłym roku podzielę się wersją polskojęzyczną.

Przeprowadziłam swój pierwszy, dziesięciogodzinny proces tutorski na zaproszenie Staromiejskiego Domu Kultury. Wspieranie osób w relacji 1:1 to dla mnie olbrzymia frajda i mam nadzieję, że będę takich działań robiła więcej! Tymczasem w styczniu rozpocznę własny proces coachingowy dzięki programowi Dwa Sektory – Jedna Wizja.

W Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości zrobiłam kilka extra projektów: dwie gale i nagrywkę serii podcastów. W październiku przeszłam na stanowisko specjalistki ds. fundraisingu. Obecnie zbieramy fundusze na kieszonkowe dla wolontariuszy i wolontariuszek prowadzących warsztaty dla dzieci na wsi i w małych miasteczkach. Dorzuć się!

Zrzutka na kieszonkowe

W trakcie roku przeprowadziłam szereg warsztatów:

  • Granice – spotkanie z asertywnością w Teatrze Kana;
  • Kurs streetworkingowy dla wolontariuszy w Skarżysku-Kamiennej, w duecie z Katarzyną B. Radzikowską;
  • Warsztaty dla beneficjentów Lata w teatrze, Instytut Teatralny;
  • NieKolonie rozwojowe – wakacyjny warsztat dla innowatorów_ek, w duecie z Katarzyną B. Radzikowską dla FISE, 4 dni;
  • Rekrutacja – jak zapraszać, a jednocześnie zadbać o proces i projekt?, dyskusja podczas Forum Pedagogów i Pedagożek Teatru w Toruniu, do pobrania publikacja podsumowująca;
  • Jak pracować z lokalną społecznością, Fundacja Szkoła z Klasą;
  • Long Table podczas Forum Edukacji Kulturalnej, w duecie z Iwoną Konecką;
  • oraz pomniejsze warsztaty z zakresu facylitacji spotkań, fundraisingu oraz storytellingu w formule online.

A moje działania trenerskie zwieńczyłam uruchomieniem marki Jak w zegarku, którą tworzę z Magdą Jasińską, Anią Stadnik-Wójtowicz i Kasią B. Radzikowską. Tworzymy uzupełniający się team i w przyszłym roku polecamy się do współpracy 🙂

Team Jak w zegarku: Iza, Magda, Kasia, Ania

W 2023 roku życzę sobie wiele regeneracyjnego odpoczynku i dobrych zarobków. Na ścieżce zawodowej planuję dalej rozwijać się trenersko i życzę sobie by okazje do działań teatralnych same do mnie przyszły 🙂